Suplementy diety, odżywki i zdrowa żywność - Największy wybór w Polsce!
-
MenuPowrót
- Kategorie
-
Producenci
-
-
Kategorie
add remove
- Aminokwasy add remove
- Odżywki białkowe add remove
- Kreatyna add remove
- Spalacze tłuszczu add remove
- Węglowodany add remove
- Gainery - odżywki na masę add remove
- Pobudzenie / Energia / Skupienie / Nootropiki add remove
- Zdrowie i uroda add remove
- Zdrowe odżywianie add remove
- Akcesoria add remove
- Wyprzedaże
- Zestawy
- Producenci
- Promocje
- Nowości
- Blog
- O nas
- Kontakt
Olimp Platinum Ginseng 550 Sport Edition 60 kaps.
Bezpłatna wysyłka przy zamówieniach powyżej 250 zł
Dobierzemy produkty zgodnie z Twoimi potrzebami!
W naszym sklepie jest ponad 15 000 produktów
Informacja żywieniowa
Olimp Platinum Ginseng Sport Edition 60 kaps.
Jedna porcja: 1 kaps.
Ilość porcji w opakowaniu: 60 porcji
Składniki aktywne % RWS*
Ekstrakt żeń-szenia koreańskiego (Panax ginseng C.A. Mey.) | 300 mg |
w tym: ginsenozydy (7%) | 21 mg |
Ekstrakt żeń-szenia amerykańskiego (Panax quinquefolius) | 250 mg |
w tym: ginsenozydy (5%) | 12,5 mg |
Ekstrakt jęczmienia (Hordeum vulgare L.) | 50 mg |
Składniki: 41% ekstrakt z korzenia żeń-szenia koreańskiego (Panax ginseng C.A. Mey.), 34% ekstrakt z korzenia żeń-szenia amerykańskiego (Panax quinquefolius), 7% ekstrakt z ziaren jęczmienia (Hordeum vulgare L.), substancja wypełniająca – celuloza mikrokrystaliczna; substancja przeciwzbrylająca – sole magnezowe kwasów tłuszczowych, dwutlenek krzemu; kapsułka (składniki otoczki – żelatyna, barwnik: E 171).
* RWS - referencyjne wartości spożycia dla przeciętnej osoby dorosłej (8 400 kJ/2 000 kcal).
PIERWSZY SPORTOWY ŻEŃ-SZEŃ w MEGA DAWCE 550 mg w ofercie Olimp Sport Nutrition®!
Żeń-szeń (rodzina Panax) jest prawdopodobnie najczęściej używanym przez sportowców i osoby aktywne fizycznie ziołowym suplementem diety medycyny chińskiej. Do rodziny Panax należą byliny pochodzenia amerykańskiego (łac. Panax quinquefolius) oraz azjatyckiego (łac. Panax ginseng). Często zalicza się do tej rodziny żeń-szeń syberyjski (łac. Eleutherococcus senticosus), który w rzeczywistości należy do innej rodziny - Eleuterokoków. Żeń-szeń wykorzystywany jest przez osoby aktywne fizycznie, m.in. w celu poprawy funkcjonowania układu krążenia, zwiększenia wydolności tlenowej i beztlenowej oraz wyostrzenia sprawności umysłowej.
Badania naukowe pokazują, że żeń-szeń może być z powodzeniem wykorzystywany przez sportowców i osoby aktywne fizycznie. Przez wielu naukowców uważany jest za substancję ergogeniczną, a więc taką, która po wprowadzeniu do organizmu przyczynia się do poprawy wyników sportowych. Dodatkową zaletą żeń-szenia jest jego pomocne działanie przy zaburzeniach erekcji. Nie zapominajmy również o dobrze wszystkim znanych podstawowych właściwościach żeń-szenia, a mianowicie o poprawie koncentracji, koordynacji, czujności oraz utrzymaniu prawidłowej witalności. Plejotropowe działanie żeń – szenia może być z całą pewnością wykorzystane u osób aktywnych fizycznie.
SKŁADNIKI BIOAKTYWNE PLATINUM GINSENG® 550 SPORT EDITION
Aktywne i nieaktywne składniki chemiczne otrzymywane z gatunku Panax ginseng możemy podzielić na cztery główne kategorie: saponiny, poliacetyleny, cukrowce oraz związki fenolowe i olejki eteryczne.
1. Saponiny triterpenowe są głównymi biologicznie aktywnymi związkami żeń-szenia, zwanymi ginsenozydami lub panaksozydami. Z chemicznego punktu widzenia ginsenozydy są związkami glikozydowymi i składają się z aglikonu (części niecukrowej) oraz części cukrowych. Szacuje się, że zawartość ginsenozydów w Panax ginseng wynosi poniżej 10%. Co ciekawe, liście i łodygi żeń-szenia amerykańskiego (łac. Panax quinquefolium) mogą zawierać więcej związków aktywnych niż ich korzenie - 15,72% vs. 3,62%.
2. Poliacetyleny są drugimi po ginsenozydach związkami aktywnymi w Panax ginseng. Wywodzą się one z kwasów tłuszczowych i są najczęściej biosyntezowane z kwasu oleinowego i wielonienasyconych kwasów tłuszczowych. W literaturze fachowej można znaleźć informacje o ich działaniu przeciwzapalnym, znieczulającym, antyagregacyjnym czy fibronylitycznym.
3. Cukrowce są kolejnym związkami obecnymi w opisywanej roślinie. Mam tutaj na myśli zarówno monosacharydy, oligosacharydy i polisacharydy. Największa ich ilość gromadzi się w części korzeniowej.
4. Związki fenolowe odpowiedzialne są przede wszystkim za działanie antyoksydacyjne. Najczęściej spotykanymi w Panax ginseng są: kemferol, 3-O-glukogalaktozyd kemferolu oraz 3-O-galaktozyd kemferolu.
Ekstrakt z jęczmienia zwyczajnego (Hordeum vulgare L.) wspomaga koncentrację, wzmaga aktywność fizyczną, niweluje zmęczenie, niechęć do wysiłku fizycznego oraz psychicznego.
ZASTOSOWANIE PANAX GINSENG U SPORTOWCÓW
Żeń-szeń i podobne do niego byliny są używane od lat w celu zwiększenia witalności i wzmocnienia organizmu. Niektóre badania naukowe sugerują, że żeń-szeń może zwiększać produkcję przeciwciał, aktywność komórek NK (ang. natural killer) i odgrywać rolę w prewencji i terapii schorzeń układu oddechowego.
W suplementacji sportowej żeń-szeniowi przypisuje się właściwości ergogeniczne, za które mają odpowiadać substancje aktywne - ginsenozydy i eleuterozydy. Uważa się, że żeń-szeń może wpływać na oś podwzgórze - przysadka - nadnercza i łagodzić kataboliczne działanie kortyzolu. Suplementacja nim może wpływać na poprawę wyników sportowych, pozwalać trenować sportowcom bardziej intensywnie lub zmniejszać uszkodzenie mięśni i zwiększać wytrzymałość podczas zawodów. Najważniejsze jest jednak to, że przypuszczenia te mają swoje odzwierciedlenie w badaniach naukowych.
DODATKOWY BONUS – BRAK PROBLEMÓW Z EREKCJĄ!
Suplementacja żeń-szeniem może pomóc mężczyznom, u których występują zaburzenia erekcji. W przeglądzie systematycznym opublikowanym w 2008 roku, do którego włączono aż siedem randomizowanych badań klinicznych, naukowcy stwierdzili, że suplementacja żeń-szeniem koreańskim może okazać się efektywna w leczeniu problemów z erekcją. Prawdopodobnie żeń-szeń wywiera efekt hormonalny, który jest podobny do działania testosteronu. Inni naukowcy sugerują, że wpływ żeń-szenia na erekcję związany jest bardziej z relaksacją mięśniówki gładkiej za pośrednictwem tlenku azotu, jednak potrzeba więcej badań naukowych wyjaśniających ten mechanizm działania.
DWA LEPSZE NIŻ JEDEN
Wpływ żeń-szenia na ośrodkowy układ nerwowy jest zależny od proporcji występujących w jego składzie ginsenozydów. Jedne ginsenozydy działają bowiem pobudzająco, natomiast inne – uspokajająco.
W żeń-szeniu koreańskim przeważają związki o aktywności pobudzającej, podczas gdy w jego amerykańskiej odmianie botanicznej – uspokajającej. Żeń-szeń koreański uznawany jest więc za środek pobudzający, za to amerykański – za uspokajający. Przy czym oba żeń-szenie działają podobnie na wspomaganie rozwoju zdolności wysiłkowych, a nawet, jak się uważa, wykazują tutaj zależność synergistyczną. Tak więc korzystając jednocześnie z ekstraktów z obu żeń-szeni, suplementacja pozostaje obojętna dla stanu pobudzenia ośrodkowego układu nerwowego, co idealnie potwierdzają opinie użytkowników, za to nasza tężyzna fizyczna zyskuje korzyść podwójną.