Suplementy diety, odżywki i zdrowa żywność - Największy wybór w Polsce!
-
MenuPowrót
- Kategorie
-
Producenci
-
-
Kategorie
add remove
- Aminokwasy add remove
- Odżywki białkowe add remove
- Kreatyna add remove
- Spalacze tłuszczu add remove
- Węglowodany add remove
- Gainery - odżywki na masę add remove
- Pobudzenie / Energia / Skupienie / Nootropiki add remove
- Zdrowie i uroda add remove
- Zdrowe odżywianie add remove
- Akcesoria add remove
- Wyprzedaże
- Zestawy
- Producenci
- Promocje
- Nowości
- Blog
- O nas
- Kontakt
Trec Beta-Alanine 700 90 kaps.
- Suplement polecany we wszystkich dyscyplinach sportowych, osobom wykonującym treningi o charakterze zarówno tlenowym, jak i beztlenowym;
- Do stosowania przed treningiem;
- Ochrona przed upadkiem mięśniowym.
Bezpłatna wysyłka przy zamówieniach powyżej 250 zł
Dobierzemy produkty zgodnie z Twoimi potrzebami!
W naszym sklepie jest ponad 15 000 produktów
Informacja żywieniowa
Trec Beta Alanine 700 90 kaps.
Smak: Neutralny
Jedna porcja: 1 kaps.
Ilość porcji w opakowaniu: 90 porcji
% RWS*
Beta-Alanina | 700mg |
Składniki:Beta-alanina (84,8%); otoczka kapsułki (żelatyna)B / (substancja glazurująca - hydroksypropylometyloceluloza)C / (żelatyna; barwniki – dwutlenek tytanu, tartrazyna)D; substancja przeciwzbrylająca – sole magnezowe kwasów tłuszczowych. B,C,DPatrz symbol za numerem partii produkcyjnej.
* RWS - referencyjne wartości spożycia dla przeciętnej osoby dorosłej (8 400 kJ/2 000 kcal).
OPIS BETA-ALANINE 700
BETA-ALANINE 700 to suplement diety polecany wszystkim sportowcom niezależnie od dyscypliny sportowej. Jest on odpowiedni dla osób odbywających treningi o charakterze zarówno tlenowym, jak i beztlenowym.
BETA ALANINA, CZYLI UPADEK MIĘŚNIOWY JUŻ CI NIE GROZI!
Beta alanina eliminuje główną przyczynę zmęczenia w wysiłkach o wysokiej intensywności
Naturalne jest, że chcąc osiągać coraz lepsze efekty treningowe, musimy poddawać mięśnie coraz intensywniejszym wyzwaniom treningowym. To właśnie ekstremalne wysiłki i maksymalne obciążenia stanowią bodziec rozwojowy dla mięśni. Często jednak jest tak, że nie docieramy do tych newralgicznych momentów treningu, gdyż najzwyczajniej nie mamy już siły albo mięśnie odmawiają nam posłuszeństwa. To jest właśnie znienawidzony upadek mięśniowy, będący efektem zmęczenia i wyczerpania rezerw energetycznych. Główną przyczyną zmęczenia w wysiłkach o maksymalnej intensywności jest zakwaszenie mięśniowe, wynikające z kumulacji jonów wodorowych (H).
Komórki mięśniowe posiadają własny system ochrony przez zakwaszeniem, jakim jest karnozyna. Karnozyna to dwupeptyd zbudowany z dwóch aminokwasów: beta-alaniny i histydyny. Główną jego rolą jest przeciwdziałanie kumulacji jonów H. Dzięki karnozynie mięśnie mogą dłużej i ciężej pracować, gdyż zakwaszające jony H są eliminowane. Niestety ilości karnozyny w mięśniach są ograniczone i często nie pozwalają na pełną realizację założeń treningowych. Wydawałoby się, że suplementacja karnozyną zwiększy poziom tego peptydu w mięśniach, jednak niestety tak nie jest. Na szczęście możemy w inny sposób doprowadzić do maksymalnej kumulacji kazrnozyny w mięśniach – poprzez suplementację aminokwasem - beta-alaniną. Beta alanina skutecznie odroczy moment upadku mięśniowego, pozwalając organizmowi sprostać energetycznie nawet największym treningowym wyzwaniom.
Suplementacja karnozyną nie ma sensu, za to podawanie beta-alaniny zwiększa spektakularnie poziom mięśniowej karnozyny!
Właśnie, dlaczego nie można podawać karnozyny w celu poprawy kumulacji tego dwupeptydu w mięśniach? Otóż, karnozyna w układzie pokarmowym podlega rozkładowi, przez co nie jest w stanie dotrzeć do mięśni. Jedynym skutecznym sposobem na podwyższenie stężenia karnozyny, pozwalającej trenować dłużej i intensywniej, jest suplementacjabeta alaniną, która wchodzi w jej skład. Beta alanina to aminokwas odmienny od pozostałych aminokwasów i nie powinniśmy jej mylić z L-alaniną. Beta-alanina różni się od swej siostry L-alaniny budową przestrzenną, przez co pełni od niej całkiem odmienną funkcję. Nie ma możliwości, żeby L-alanina została przekształcona w konfigurację beta alaniny.
Suplementacja beta alaniną jest niezbędna w celu osiągnięcia wyższego poziomu karnozny, gdyż nie jest to aminokwas, który może zostać wytworzony przez ustrój. Histydyna, która wraz beta alaniną tworzy cząsteczkę karnozyny, występuje naturalnie w pożywieniu i może być syntetyzowana przez organizm. Z tego względu jedynym czynnikiem, który limituje ilość karnozyny w mięśniach jest beta–alanina!
Mrowienie skóry po beta-alaninie to rzecz normalna!
Czujesz, że realizujesz swoje treningi na pół gwizdka? Dawno nie zwiększyłeś obciążeń treningowych? W połowie treningu Twoje mięśnie są pozbawione energii, stąd rezygnujesz z zasadniczych serii? Może to, czego potrzebują, to BETA-ALANINE 700. Poczuj delikatne mrowienie skóry, które będzie potwierdzeniem tego, że mięśnie mają wysoki poziom karnozyny, dzięki której będą gotowe na extra ciężkie wyzwanie treningowe! Pamiętaj, mięśnie będą stymulowane do rozwoju tylko wtedy, gdy będą im serwowane coraz intensywniejsze bodźce treningowe. Beta alanina pomoże im sprostać!
Artykuł, który warto przeczytaćAutor: Andrzej Ziółkowski
Beta alanina zapobiega zakwaszeniu mięśni
Beta alanina zwiększa poziom karnozyny w mięśniach, która odpowiada za zmniejszanie zakwaszenia.Ważne: Główną przyczyną zmęczenia w wysiłkach intensywnych beztlenowych jest zakwaszenie mięśniowe. Suplementacja beta alaniną zmniejsza je, przyczyniając się do zwiększenia mocy i siły.
Do odkrycia niesamowitych możliwości beta-alaniny doszło gdy porównywano skład mięśni zawodników różnych dyscyplin. Analizowano próbki mięśniowe sportowców zaadoptowanych do wysiłków długotrwały (np. maratończycy) oraz tych przystosowanych do krótkotrwałych prób wysiłkowych o maksymalnej mocy (np. sprinterzy, ciężarowcy). Najważniejsza różnica dotyczyła poziomu związku o nazwie KARNOZYNA. Druga grupa, zaadoptowana bardziej do wysiłków submaksymalnych, wykazywała dużo większą zawartość kazrnozyny.
Karnozyna to substancja naturalnie wytwarza przez organizm człowieka, która zbudowana jest z dwóch aminokwasów: beta alaniny i L-alaniny. Naczelnym zadaniem karnozny w organizmie jest zmniejszanie zakwaszenie mięśniowego, które stanowi główną przyczynę upadku mięśniowego w wysiłkach o maksymalnej intensywności. Poza tym karnozyna odgrywa też kluczową rolę w zakresie usuwania szkodliwych jonów metali, które w nadmiarze wpływają degradująco na organizm, szczególnie układ nerwowy. Karnozyna zaangażowana jest także w likwidowanie wolnych rodników. Gdy okryto niesamowite jej możliwości myślano, że stanie się ona przełom w suplementacji. Tak jednak do końca nie było. Hitem w zakresie podnoszenia wydolności organizmu w wysiłkach krótkotrwałych o wysokiej intensywności okazała się być beta alanina!
Beta alanina poprawia wytrzymałość
Wysiłki o wysokiej intensywności mogą być wykonywane w ograniczonej perspektywie czasowej m.in. dlatego, że w ich trakcie w ekspresowym tempie dochodzi do wyczerpania rezerw energetycznych. Jednak główną przyczyną niemożności kontynuowania wysiłku jest wzrost stężenia jonów wodorowych (H) w środowisku mięśniowych. To jest ten moment, gdy np. w czasie zasadniczej serii wyciskania na klatkę, po wykonaniu 4 z 6 zaplanowanych powtórzeń, nie jesteśmy już w stanie wykonać ich więcej. Do ogromnej kumulacji jonów H dochodzi w czasie wysiłków o charakterze beztlenowym. Organizm może do pewnego momentu radzić sobie z tym ograniczeniem za pomocą karnozyny. Jednak jej ilości ustrojowe są ograniczone. Stąd w celu zwiększenia mocy i siły zalecano na początku suplementację karnozyną, czyli peptydem zbudowanym z beta alaniny i histydyny. Jednak nie przyniosła ona oczekiwanego skutku, gdyż związek ten podlega rozkładowi w układzie pokarmowym!. Z tego względu najlepszym i tak naprawdę jedynym sposobem na podniesie ilości, zmniejszającej zakwaszenie mięśniowe, karnozony jest dostarczanie unikalnego aminokwasu, który buduje jej strukturę: beta-alaniny.
Beta alanina - czym się różni od innych aminokwasów?
Beta alanina różni się od innych standardowych aminokwasów, które budują struktury ciała człowieka, bowiem występuje w konfiguracji beta. Wszystkie proteagenne aminokwasy występują w konfiguracji L, która określa przestrzenne ułożenie cząsteczki aminokwasu. Beta alanina i L-alanina to teoretycznie te same aminokwasy, ale jakby „inaczej poukładane”. Nie ma możliwości przekształcenia L-alaniny w konfigurację beta. Beta-alaniny nie znajdziemy w składzie kompleksowych preparatów zawierających aminokwasy. Owszem, niektóre produkty żywieniowe charakteryzują się wysokim stężeniem beta-alaniny np. mięso drobiowe. Jednak musimy być świadomi, że obróbka termiczna powoduje spore straty tego aminokwasu. Stąd jeżeli chcemy poprawić wydolność w wysiłkach beztlenowych najlepiej zdecydować się na suplementację beta-alaniną.
W jakich sportach wyniki poprawia beta alanina
Ważne: Suplementacja beta alaniną będzie ważna w sportach o wysokiej intensywności jak podnoszenie ciężarów, kulturystyka, sporty walki, crossfit. W celu uzyskania wysokiego poziomu odkwaszającej karnozny wymagana jest dostępność beta-alaniny. Histydyna, budująca wraz z beta-alaniną cząsteczkę karnozyny, jest aminokwasem endogennym stąd organizm ma do niej nieograniczony dostęp. Suplementacja beta alaniną będzie poprawiała wyniki w sportach, w których pierwszoplanowe znaczenie ma siła, szybkość, moc. Będą to np.: sporty ciężarowe, kulturystyka, sporty walki, crossfit. Jeżeli nie raz w czasie treningu wydawało ci się, że jeszcze masz rezerwę i nagle nie wiadomo z jakiej przyczyny, opadłeś z sił i musiałeś zakończyć trening, może to oznaczać, że padłeś ofiarą zakwaszenia mięśniowego. W wysiłkach o ogromnej mocy organizm zwyczajnie nie jest w stanie na bieżąco pozbywać zakwaszających jonów H, tak jak ma to miejsce w czasie wysiłków tlenowych, bo jest ich zwyczajnie za dużo. W krytycznym momencie dochodzi do upadku mięśniowego kiedy to mięśnie nie są w stanie dalej podejmować żadnej pracy. To jest moment, gdy wyczerpują się możliwości buforowe (odkwaszania) mięśni, za które odpowiada właśnie karnozyna, a szczególnie jej składnik beta-alanina. Drugi element budujący karnozynę to aminokwas histydyna, który jest aminokwasem endogennym, czyli organizm jest w stanie samodzielnie sobie go wyprodukować.
Beta alanina i swędzenie skóry
Suplementacji beta alaniną może towarzyszyć dziwne przekrwienie i swędzenie skóry, szczególnie twarzy, rąk. Jednak jest to naturalna reakcja organizmu na suplementację tym aminokwasem, wynikająca z drażnienia zakończeń nerwowych. Jest ona całkowicie bezpieczna i naturalna. Większość osób traktuje to jako dodatkowy czynnik stymulujący do treningu.
Składniki aktywne: | 3 kapsułki* | ||
Beta-Alanina*** | 2100,00 | mg |
16 innych produktów w tej samej kategorii:
- Zawiera witaminę B6, przyczyniającą się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego;
- Dostępne trzy warianty smakowe: grejpfrutowy, arbuzowy i cola cytrynowa;
- Polecany jest sportowcom uprawiającym sport, niezależnie od dyscypliny.