nr 6/2020 ... z cyklu "Co niedzielę o suplach."

Suplementy SWANSON, czyli zdrowie w kapsułkach

Mam wrażenie, że Polacy mają wyjątkową tendencję do przekręcania nazw wielkich, światowych firm. Być może w innych krajach jest podobnie, niemniej jednak wydaje mi się, że u nas występuje to nader często. Wynika to zapewne z bardzo słabej znajomości języków obcych. Zaległości powstały oczywiście głównie w poprzedniej epoce, kiedy to większość z nas uczyła się tylko języka rosyjskiego, a kontakty ze Światem Zachodnim należały do rzadkości. W latach 80 po poluzowaniu gospodarki gremialnie zaczęły być obecne w Polsce światowe marki. Wtedy też powstało wiele śmieszków językowych takich jak leroi merlin, czy auchan. Sam przez wiele lat ulegając mainstreamowej modzie mówiłem Umbro przez "u" a nie przez "a" :)

No więc jak mówimy? "Swanson" czy "Słanson"? Odpowiedź nie jest wcale oczywista, bo z jednej strony jest to firma amerykańska, a więc zdecydowanie "Słanson", no ale z drugiej strony założyciel jest potomkiem szwedzkich imigrantów więc może jednak po prostu "Swanson"? Nazwisko rzecz święta, więc ja bym optował za wymową europejską, ale... Amerykanie mówią "Słanson". 

Swanson w OSA Sport

W OSA Sport mieliśmy już od jakiegoś czasu kilka produktów tej firmy, takich jak Saw Palmetto , czy kompleks Rhodiola Ashwagandha Ginseng, ale dziś możemy ogłosić, że w odpowiedzi na Wasze apele Swanson na dobre zagościł w naszym sklepie. W tej chwili mamy dostępnych około 100 produktów znanej amerykańskiej firmy. Niedługo będzie ich zapewne więcej. Dlatego dziś napiszę parę słów o genezie marki, która jest dość ciekawa...

Swanson SAW Palmetto, czyli Palma Sabałowa

Firma SWANSON - krótka historia

Marka Swanson obecna jest w Stanach Zjednoczonych od 1969 roku, co oznacza, że są już 50 lat na rynku! Impulsem do jej powstania były problemy zdrowotne założyciela - Lelenda Swansona. Pasją tegoż jegomościa była gra w golfa. Niestety wraz z upływem lat gra nastręczała coraz większych kłopotów, gdyż Lelanda dopadł artretyzm. Lekarze nie potrafili mu pomóc, a że Leland nie był w ciemię bity zaczął czytać wszystko co możliwe na temat metod alternatywnych. Po zgłębieniu całej dostępnej literatury rozpoczął suplementację wieloma preparatami, a wraz z upływem czasu i problemami z ich regularnym zakupem wpadł na pomysł kupowania ich na zapas. Jego pierwszym hurtowym zakupem było nabycie 5000 kapsułek witaminy E bezpośrednio od producenta.

Z czasem, Leland Swanson sprowadzał coraz więcej suplementów w coraz większych ilościach i zaczął je sprzedawać. Następnie stworzył katalogi produktowe i rozsyłał do potencjalnych klientów. W 1969 roku założył firmę Swanson Health Product, której mottem od początku było: “zadowolenie i życzliwość naszych klientów jest naszym najważniejszym atutem”. Przedsiębiorstwo Swanson Health Product jeszcze do 2016 roku było firmą rodzinną prowadzoną przez Lee Swansona syna Lelanda Swansona. Od tamtej pory firma jest własnością Swander Pace Capital, czyli przedsiębiorstwa specjalizującego się w inwestycjach rokujących duże wzrosty. 

 Ta sytuacja świadczy najlepiej o jakości marki i możliwości jej dalszego rozwoju. Swanson produkuje w tej chwili mnóstwo różnych preparatów wspomagających utrzymanie prawidłowej wagi i dobrego zdrowia, suplementów dodających energii, czy działających profilaktycznie na wiele stanów chorobowych. Firma Swanson Health Product posiada certyfikat Good Manufacturing Practices (Dobra Praktyka Wytwarzania). Certyfikat ten gwarantuje wysoką jakość produktów i spełnienie wielu rygorystycznych norm potwierdzonych testami. 

Tutaj znajdziesz wszystkie dostępne suplementy firmy SWANSON