Mieszanka białek

Co to jest mieszanka białek

Mieszanką białek jest każdy produkt zawierający przynajmniej dwa źródła białka. Mieszanka protein to wyjątkowo silny suplement diety, który zapewnia organizmowi dostarczenie aminokwasów z różnych źródeł. Tego typu odżywki są doskonałym rozwiązaniem na podtrzymanie uwalniania białek. 

Co daje suplementacja mieszankami białek

Mieszanka białek zapewnia Twojemu organizmowi dostarczanie aminokwasów w pełnym profilu i odpowiednich porcjach. Suplementacja wpływa na funkcjonowanie układu mięśniowego oraz przyspiesza jego rozbudowę. Spożywanie mieszanek białkowych działa dodatkowo na produkcję hormonu wzrostu, a mianowicie zwiększa jego stężenie we krwi. Proces ten pozwala na przyspieszoną budowę tkanki mięśniowej i zahamowanie procesów katabolicznych. 

Mieszanka białek to doskonały suplement diety dla budowy masy mięśniowej i efektu przedłużonego uwalniania białka. Ma to ogromne znaczenie w ciągu dnia, a zwłaszcza pomiędzy posiłkami i po intensywnym treningu, kiedy to nasz organizm najbardziej potrzebuje aminokwasów do wsparcia procesu odbudowy.

Działanie mixów proteinowych

Warto pamiętać, że tak jak cele zdrowotne czy sprawnościowe różnią się od siebie, tak samo nie wszystkie białka są identyczne. Każde białko zawarte w mieszance ma unikalny profil aminokwasowy, a także tempo trawienia. Białko serwatkowe zawiera sporą dawkę naturalnej leucyny, a proces jego trawienia trwa zazwyczaj około 30 minut. Z kolei białka jaj nie mają w sobie tak dużo leucyny, ale za to posiadają znacznie więcej aminokwasów, cysteiny czy fenyloalaniny. Dzięki połączeniu białek, możesz uzyskać niezwykłe korzyści wynikające z obu składników. Zdecydowanie najważniejszą zaletą mieszanki białkowej jest połączenie wolno i szybkowchłanialnych białek oraz gwarancja większej ilości różnorodnych profili aminokwasowych.

Aktywne filtry

Pokazano 1-24 z 40 pozycji

Filtruj według

Marka

Marka

Cena

Cena

  • 4,00 zł - 269,00 zł

Smak

Smak