Minerały

Po co nam minerały

Minerały zajmują kluczowe miejsce w naszym organizmie. Zadaniem składników mineralnych jest utrzymanie odporności, wzrost oraz rozwój organizmu oraz zachowanie wszystkich funkcji życiowych. Większość minerałów, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu, należy dostarczyć wraz z pożywieniem. 

Dlaczego minerały są tak ważne dla zdrowia człowieka

Niezwykle trudno jest dostarczyć do organizmu wszystkie niezbędne składniki. Często okazuje się, że konieczna jest odpowiednia suplementacja. Składniki mineralne stanowią 4 procent masy naszego ciała. Spośród 46 składników, aż 30 z nich jest potrzebne, aby podtrzymać nasze życie. Dostarczenie wszystkich mikro i makroelementów wymaga nienagannej diety. Dodatkowo, nie mamy pewności, że nasz organizm absorbuje wszystko, czego mu dostarczamy. Suplementy dają gwarancję, że przyjmujemy wszystkie najważniejsze minerały.

Najważniejsze minerały w organizmie człowieka

Do najważniejszych minerałów w naszym organizmie należy zaliczyć wapń, magnez i fosfor, czyli składniki budujące układ kostny, zęby, skórę i włosy. Za podstawowe funkcjonowanie organizmu odpowiadają m.in. żelazo, jod i kobalt. Z kolei sód, potas czy chlor są głównymi składnikami wpływającymi na gospodarkę wodno-elektrolitową. Wszystkie składniki mineralne pełnią wymierną funkcję w organizmie, a poziom ich zapotrzebowania zależy m.in. od wieku, płci, czy aktywności fizycznej. Niedobory składników mineralnych mogą spowodować wiele problemów zdrowotnych. Mogą być to kłopoty z trawieniem, wadliwy wzrost kości, zaburzenia skóry czy nawet demencja. 

Szeroki wybór minerałów pomoże Ci dostarczyć wszystkie najpotrzebniejsze składniki odżywcze. Dla zachowania zdrowia najważniejsze jest utrzymanie pełnowartościowej diety. Jest to niezwykle wymagające zadanie, dlatego z pomocą przychodzą suplementy, które dostarczają konkretne pierwiastki i wspomagają funkcjonowanie organizmu. 

Aktywne filtry

Pokazano 1-24 z 256 pozycji

Filtruj według

Marka

Marka

Cena

Cena

  • 2,00 zł - 289,00 zł

Smak

Smak