Antyoksydanty

Antyoksydanty - co to jest

Antyoksydanty jako związki aktywne biologicznie, odgrywają kluczową rolę w zachowaniu odpowiedniego zdrowia i prawidłowych funkcji organizmu. Wykazują działanie przeciwzapalne, przeciwwirusowe, przeciwbakteryjne, a nawet antynowotworowe. Służą skutecznej profilaktyce chorób cywilizacyjnych oraz poprawiają długość oraz jakość życia. Dieta bogata w antyoksydanty szczególnie rekomendowana jest osobom, który odżywiają się nieprawidłowo, korzystają z przetworzonych produktów, unikają warzyw i owoców. Antyoksydanty to także znakomita odpowiedź dla mieszkańców dużych aglomeracji miejskich oraz nałogowych palaczy. Przeciwutleniacze zwalczają i eliminują wolne rodniki z naszego organizmu. Dostarczane w dużych ilościach ograniczają ryzyko nowotworów, cukrzycy czy chorób układu krążenia. Antyoksydanty przeciwdziałają powstawaniu chorób wzroku, wzmacniają ogólną odporność, co pozwala na skuteczną ochronę przed infekcjami. Wspierają regenerację komórek, dzięki czemu możemy podziwiać piękną, elastyczną i co najważniejsze – zdrową skórę.

Jak zwalczać wolne rodniki

Zbyt niski poziom antyoksydantów w organizmie wynika przede wszystkim z nieprawidłowej diety. Źródłem niedoboru przeciwutleniaczy jest także stres oraz presja, które wywołują zwiększoną produkcję wolnych rodników. Antyoksydanty zawarte w suplementach to doskonały sposób na uzupełnienie codziennej diety. Dzięki odpowiedniej suplementacji jesteśmy w stanie przeciwdziałać postępującym procesom starzenia się naszego organizmu. Suplementy bogate w antyoksydanty to znakomite źródło witamin i minerałów, koniecznych do neutralizacji wolnych rodników. To świetne rozwiązanie szczególnie dla tych, którzy narażeni są codziennie na szybkie tempo życia. 

Dlaczego warto stosować antyoksydanty

Pragniesz zatroszczyć się o swoje ciało i opóźnić proces starzenia się skóry? Chcesz zwalczyć stany zapalne organizmu? A może boisz się chorób cywilizacyjnych? Odpowiedzią na Twoje potrzeby są antyoksydanty – niezwykle cenne substancje, skutecznie neutralizujące wolne rodniki.

Aktywne filtry

Pokazano 1-24 z 142 pozycji