Spalacze tłuszczu

Spalacze tłuszczu jak sama nazwa nam podpowiada maja za zadanie pomóc nam spalać tkankę tłuszczowa. Ich zadanie to po prostu redukcja tkanki tłuszczowej. Sięgamy po nie w momencie gdy chcemy zredukować nadmierny poziom tkanki tłuszczowej w naszym organizmie.

Jak działają spalacze tłuszczu i czy sam spalacz wystarczy

Suplementy te działają w kilku płaszczyznach. Pierwsza z nich to zwiększenie intensywności procesu termoregulacji, prościej mówiąc procesu produkcji ciepła przez nasz organizm. Podstawowymi składnikami z jakich organizm pobiera energię są substancje tj. cukry, aminokwasy (nie tylko w formie energii użytkowej- ATP) i kwasy tłuszczowe. Jednak nie są to jedyne źródła energii dla naszego organizmu. Możemy ją pozyskiwać także z ciepła, a spawacze pomagają nam pozyskiwać właśnie to źródło energii. Substancjami ułatwiającymi nam pozyskiwanie tego potrzebnego ciepła są np. kofeina, synefryna z gorzkiej pomarańczy czy katechiny herbaciane itp. Druga płaszczyzna działania dopalaczy tłuszczu jest poprawa wydolności krążeniowo-oddechowej oraz zwiększenie aktywności psychoruchowej. Składniki spalacza (np. takie jak wymienione wyżej) maja za zadanie pobudzić nas oraz zmniejszyć uczucie zmęczenia.

Takie działanie pozwala nam na cięższe treningi w wyniku czego spalenie więcej kalorii. To nie wszystko, bowiem dodatkowym bodźcem jest wzrost spontanicznej aktywności fizycznej co ułatwia nam jeszcze szybsze gubienie zbędnych kilogramów. Suplement ten może również wspomagać poprzez działanie na hormony tarczycy (pobudzenie metabolizmu) oraz hamowanie apetytu.

Czy spalacze są skuteczne?

W teorii spalacz tłuszczu jest jednym z najlepszych wyborów w okresie redukcji masy ciała. Istnieją badania potwierdzające ich skuteczność, czyli m.in. ich właściwości odchudzające. Trzeba jednak pamiętać ze sama suplementacja tego specyfiku nie wystarczy a jedynie pomoże nam w walce z nadprogramowymi kilogramami. Pełnie sukcesu i oczekiwany efekt zapewni nam jedynie połączenie tj. odpowiednia dieta + trening + spalacz tłuszczu. Żadnego z tych elementów nie powinno zabraknąć. Wyjątek stanowi początek walki np. z nadwaga czy otyłością. W takiej sytuacji w pierwszych tygodniach powinniśmy skupić się na dopracowaniu lepszej-zdrowszej diety i nawyków z nią związanych oraz treningów. Powinniśmy dać czas organizmowi na przyzwyczajenie się do zmian, które mu fundujemy. Dopiero po tym 'okresie próbnym' zdecydować się na suplementacje spalacza.

Spory procent ludzi błędnie zakłada, że skoro istnieją badania, dowody potwierdzające działanie przyspieszające nasz metabolizm to sama suplementacja wystarczy, aby pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Jest w tym trochę prawdy, ponieważ środki te pomagają nam w wydatkowaniu energii, nie mniej jednak trzeba mieć na uwadze fakt, iż samo przyjmowanie tabletek bez zmiany trybu życia i nawyków żywieniowych nie przyniesie nam oczekiwanych efektów. Istnieje wiele rodzajów spalaczy różniących się składem oraz sposobem działania. Na rynku możemy spotkać się ze spalaczami termogenicznymi, wpływającymi na hormony tarczycy, hamującymi poczucie głodu i dającymi uczucie sytości na dłużej. Istnieją również takie które posiadają wszystkie te właściwości. Warto jednak wiedzieć czym różni sie sposób ich działania. 

Aktywne filtry

Trec Clenburexin 180 kaps.
  • Obniżka / -17,12 zł
Available
Fat burnery (termogeniki)

Trec Clenburexin 180 kaps.

Trec Nutrition
OS29
88,88 zł 106,00 zł

TERMOGENIKI, czyli spalacze termogeniczne

Spalacze tego rodzaju w swoim składzie mają substancje, których zadaniem jest podwyższenie temperatury naszego ciała i przyspieszeniu metabolizmu. Substancjami, które posiadają w swoim składzie takie składniki jest np. ECA która składa się z efedryny, kofeiny i aspiryny. Przy przyjmowaniu efedryny i kofeiny trzeba być bardzo ostrożnym, ponieważ maja one podobne działanie (podwyższają ciśnienie krwi) i bardzo łatwo je 'przedawkować' czego skutkiem może być nadciśnienie. Efedryna jest obecnie zakazaną substancją w Polsce. Przyjmowana była zazwyczaj przy wysiłkach wydolnościowych, zwiększała potliwość przez co zwiększała efektywność tego wysiłku. Istnieją substancje o podobnych właściwościach do efedryny z tym że są o wiele bezpieczniejsze. Jest to np. kofeina, synefryna HCL i johimbina.

SPALACZE WPŁYWAJĄCE NA TARCZYCE

Zadaniem spalaczy tego pokroju jest przede wszystkim przyspieszenie naszego metabolizmu. Istnieją dwie „magiczne” substancje, które mogą nam w tym pomoc. Są to gugulsterony i pochwiatka. Pierwszy z niech to etylizowany ekstrakt z żywicy drzewa np. Indyjskiego. Jego zadaniem jest doprowadzanie do rozpady komórek tłuszczowych. Ponad to podwyższają poziom hormonu T3 który przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej i zapobiega jej magazynowaniu. Pochwiatka natomiast jest to rodzaj pokrzywy indyjskiej a jej bardziej znana nazwa to nic innego jak szałwia. Substancje w niej zawarte powodują wytworzenie enzymów mobilizujące nasz organizm do szybszego spalania tkanki tłuszczowej oraz pobudzają trzustkę do produkcji insuliny.

BLOKERY WĘGLOWODANÓW

Kolejnym rodzajem opisywanych substancji wspomagających spalanie tkanki tłuszczowej są właśnie tzw. blokery węglowodanów. Ich zadaniem jest utrudnienie przetworzenia węglowodanów złożonych. Co nam to daje? Jeżeli nie jesteśmy w stanie rozłożyć węglowodanów złożonych w czasie procesu trawienia to nie jesteśmy również w stanie ich przyswoić, a i również zmagazynować w postaci tkanki tłuszczowej.

BLOKERY TŁUSZCZU

Blokery tłuszczu podobnie jak wyżej opisane blokery węglowodanów mają za zadanie blokować tym razem tłuszcze. Najbardziej popularną substancją „blokująca tłuszcz” jest chitosan. Jego zdaniem jest przyłączenie sie do cząsteczki tłuszczu i uniemożliwienie jej szybkiego wchłonięcia się. Co ciekawe jedna cząsteczka chitosanu jest wstanie zatrzymać aż siedmiokrotnie więcej cząsteczek tłuszczu niż sama waży.

SUBSTANCJE HAMUJĄCE APETYT

Substancje hamujące apetyt to substancje które próbują oszukać nasz organizm, oczywiście to ,kłamstwo' jest to dla nas bardzo korzystne. Są to substancje oddziaływujące na nasz ośrodek głodu i sytości. Prosto mówiąc do naszego mózgu dochodzi informacja ze jesteśmy syci przez dłuższy okres czasu i nie odczuwamy głodu dzięki czemu nie jemy i nie dostarczamy do organizmu nadprogramowych kalorii. Bardzo znaną i wykorzystywana, „oszukującą” substancją jest hoodia. Hoodia gordonii to roślina występująca na terenach południowej Afryki. Tamtejsza ludność wykorzystuje jej właściwości w okresach, gdy pożywienie jest bardzo trudno dostępne. Gdy potwierdzono badaniami jej właściwości hamujące apetyt, firmy farmaceutyczne zainteresowały się nią i zaczęto produkować preparaty odchudzające z ekstraktem z właśnie tej rośliny.

BLOKERY KORTYZOLU

Kortyzol jest to hormon stresu i produkowana jest jego bardzo duża ilość właśnie w sytuacjach stresowych. Gdy sie stresujemy nasz metabolizm gwałtownie zwalnia i organizm w ramach, zabezpieczenia' zaczyna magazynować duże ilości tłuszczu i w konsekwencji zaczynamy tyć. Blokery kortyzolu maja za zadanie obniżyć jego poziom w naszym organizmie i uchronić nas przed przykrymi skutkami jego nadmiernej produkcji.  CLA jest to „naturalny spalacz tłuszczu” czyli po prostu kwas linolowy. Jego małe ilości możemy spotkać w produktach mięsnych i mlecznych. Produkty zawierające CLA pomagają zwalczać cellulit oraz nadmierna tkankę tłuszczowa oraz wspomagają budowę mięśni. Badano działanie tego kwasu związane z utrata tkanki tłuszczowej i potwierdzono jego skuteczność poprzez działanie tj.: zwiększone wydatkowanie energii nawet podczas spoczynku, zapobieganie wchłaniania trójglicerydów do tkanki tłuszczowej a w konsekwencji zmniejszenie ilości ich odkładania, obumieranie tkanek tłuszczowych, wzrost wykorzystywania tłuszczów jako energii do pracy mięśni szkieletowych.