Spalacze tłuszczu

Spalacze tłuszczu jak sama nazwa nam podpowiada maja za zadanie pomóc nam spalać tkankę tłuszczowa. Ich zadanie to po prostu redukcja tkanki tłuszczowej. Sięgamy po nie w momencie gdy chcemy zredukować nadmierny poziom tkanki tłuszczowej w naszym organizmie.

Jak działają spalacze tłuszczu i czy sam spalacz wystarczy

Suplementy te działają w kilku płaszczyznach. Pierwsza z nich to zwiększenie intensywności procesu termoregulacji, prościej mówiąc procesu produkcji ciepła przez nasz organizm. Podstawowymi składnikami z jakich organizm pobiera energię są substancje tj. cukry, aminokwasy (nie tylko w formie energii użytkowej- ATP) i kwasy tłuszczowe. Jednak nie są to jedyne źródła energii dla naszego organizmu. Możemy ją pozyskiwać także z ciepła, a spawacze pomagają nam pozyskiwać właśnie to źródło energii. Substancjami ułatwiającymi nam pozyskiwanie tego potrzebnego ciepła są np. kofeina, synefryna z gorzkiej pomarańczy czy katechiny herbaciane itp. Druga płaszczyzna działania dopalaczy tłuszczu jest poprawa wydolności krążeniowo-oddechowej oraz zwiększenie aktywności psychoruchowej. Składniki spalacza (np. takie jak wymienione wyżej) maja za zadanie pobudzić nas oraz zmniejszyć uczucie zmęczenia.

Takie działanie pozwala nam na cięższe treningi w wyniku czego spalenie więcej kalorii. To nie wszystko, bowiem dodatkowym bodźcem jest wzrost spontanicznej aktywności fizycznej co ułatwia nam jeszcze szybsze gubienie zbędnych kilogramów. Suplement ten może również wspomagać poprzez działanie na hormony tarczycy (pobudzenie metabolizmu) oraz hamowanie apetytu.

Czy spalacze są skuteczne?

W teorii spalacz tłuszczu jest jednym z najlepszych wyborów w okresie redukcji masy ciała. Istnieją badania potwierdzające ich skuteczność, czyli m.in. ich właściwości odchudzające. Trzeba jednak pamiętać ze sama suplementacja tego specyfiku nie wystarczy a jedynie pomoże nam w walce z nadprogramowymi kilogramami. Pełnie sukcesu i oczekiwany efekt zapewni nam jedynie połączenie tj. odpowiednia dieta + trening + spalacz tłuszczu. Żadnego z tych elementów nie powinno zabraknąć. Wyjątek stanowi początek walki np. z nadwaga czy otyłością. W takiej sytuacji w pierwszych tygodniach powinniśmy skupić się na dopracowaniu lepszej-zdrowszej diety i nawyków z nią związanych oraz treningów. Powinniśmy dać czas organizmowi na przyzwyczajenie się do zmian, które mu fundujemy. Dopiero po tym 'okresie próbnym' zdecydować się na suplementacje spalacza.

Spory procent ludzi błędnie zakłada, że skoro istnieją badania, dowody potwierdzające działanie przyspieszające nasz metabolizm to sama suplementacja wystarczy, aby pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Jest w tym trochę prawdy, ponieważ środki te pomagają nam w wydatkowaniu energii, nie mniej jednak trzeba mieć na uwadze fakt, iż samo przyjmowanie tabletek bez zmiany trybu życia i nawyków żywieniowych nie przyniesie nam oczekiwanych efektów. Istnieje wiele rodzajów spalaczy różniących się składem oraz sposobem działania. Na rynku możemy spotkać się ze spalaczami termogenicznymi, wpływającymi na hormony tarczycy, hamującymi poczucie głodu i dającymi uczucie sytości na dłużej. Istnieją również takie które posiadają wszystkie te właściwości. Warto jednak wiedzieć czym różni sie sposób ich działania. 

Aktywne filtry

Pokazano 1-24 z 196 pozycji

Filtruj według

Marka

Marka

Cena

Cena

  • 3,00 zł - 349,00 zł

Smak

Smak